NAGRODY

NAGRODY

Rok 2008

W 2008 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Przyroda za zdjęcie Bociana Czarnego w Chochołowie.

Rok 2009

W 2009 roku moje zdjęcie Krzyża na Giewoncie ze śmigłowca zostało wybrane zdjęciem miesiąca gazety Rzeczpospolita.

Rok 2010

W 2010 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia za zdjęcie na którym kilkunastu mieszkańców Haiti ogląda telewizor podłączony do agregatu.
W 2010 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia za zdjęcie Haitańczyka trzymającego na głowie wodę w foli.
W 2010 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia za zdjęcie ukazujące czaszki Haitańczyków wbite w pręty gruzów budynku.
W 2010 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia za fotoreportaż ukazujący Haiti w miesiąc po trzęsieniu ziemi.

Rok 2011

W 2011 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Życie Codzienne za zdjęcie z Sylwestra na Krupówkach.
W 2011 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Cywilizacja za zdjęcie cienia samolotu na autostradzie w Miami w USA.
W 2011 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Przyroda za zdjęcie katastrofy ekologicznej na Węgrzech.
W 2011 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Społeczeństwo za zdjęcie z Sylwestra na Krupówkach.
W 2011 roku zostałem laureatem Konkurs Fotografii Ulicznej – Leica Street Photo – Moment jest jeden, za zdjęcie cienia samolotu na autostradzie w Miami.
W 2011 roku zostałem wyróżniony w konkursie fotograficznym National Geographic za fotoreportaż z Haiti.
W 2011 roku zostałem nominowany do nagrody w konkursie fotograficznym Prasowe Zdjęcie Roku za fotoreportaż z Turcji po trzęsieniu ziemi.
W 2011 roku zostałem nominowany do nagrody w konkursie fotograficznym Prasowe Zdjęcie Roku za fotoreportaż ukazujący zamieszki podczas Święta Niepodległości w Warszawie.

Rok 2012

W 2012 roku zostałem nominowany do nagrody Dziennikarz Małopolski 2011 w kategorii Fotoreporter.

Rok 2013

W 2013 roku zdobyłem główną nagrodę w konkursie SGL Local Press 2012 w Kategorii Fotografia Prasowa za zdjęcie kibiców jadących na skoki w Zakopanem.
W 2013 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Wydarzenia za zdjęcie katastrofy kolejowej w Szczekocinach.
W 2013 roku zostałem nominowany do nagrody Dziennikarz Małopolski 2012 w kategorii Fotoreporter.
W 2013 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Sport za fotoreportaż z zawodów rowerowych w Kluszkowcach.
W 2013 roku zdobyłem 1 miejsce w Wielkim Konkursie National Geographic w kategorii Najszybciej do doskonałości za zdjęcie z Mistrzostw Europy w kajakarstwie slalomowym.
W 2013 roku moje zdjęcia Zorzy Polarnej w Norwegii i psich zaprzęgów w Zawoi znalazły się w finale konkursu Ekologia w Obiektywie organizowanym przez firmę Bayer.

Rok 2014

W 2014 roku zostałem nominowany do nagrody SGL Local Press 2013 w kategorii Fotografia Prasowa za zdjęcie snowboardzisty, który przeskakuje nad odpoczywającym na skuterze ratownikiem TOPR-u.
W 2014 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Życie Codzienne za zdjęcie Lunch w Las Vegas na Krupówkach.
W 2014 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Sport za zdjęcie z Mistrzostw Świata w kajakarstwie slalomowym.
W 2014 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Sport za zdjęcie Tour De Pologne na Podhalu.
W 2014 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Środowisko za zdjęcie kontrowersyjnego zwyczaju oczyszczania koni w ogniu w San Bartolome de Pinares w Hiszpanii.
W 2014 roku moje zdjęcie z festiwalu Luminarias w San Bartolome de Pinares w Hiszpanii przedstawiające konia przeskakującego przez ogień zostało wybrane Zdjęciem Dnia na stronie internetowej tvn24.pl – świat na najciekawszych zdjęciach.
W 2014 roku za fotoreportaż Halny na Podhalu zdobyłem główną nagrodę w kategorii Fotoreporter w konkursie Nagroda Dziennikarzy Małopolskich.

Rok 2015

W 2015 roku amerykańska strona www.distractify.com wybrała moje zdjęcie z festiwalu “Luminarias” jako jedne z najlepszych strzałów 2014 roku.
W 2015 roku zostałem nominowany do głównej nagrody w Konkursie im. Erazma Ciołka organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za fotoreportaż z powodzi na Bałkanach.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest – Monochrome Awards w kategorii Landscape za zdjęcie cienia samolotu na autostradzie w Miami.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest – Monochrome Awards w kategorii People za zdjęcie grupy tanecznej trenującej przed castingiem do programu “Mam Talent” w Zakopanem.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest – Monochrome Awards w kategorii Wildlife za zdjęcie z festiwalu “Luminarias” w San Bartolome w Hiszpanii.
W 2015 roku otrzymałem trzy nominacje do nagrody SGL Local Press 2014 w kategorii Fotografia Prasowa. Za fotoreportaż “Prawdziwa przyjaźń Stefana i Wandy” i za zdjęcia pojedyncze “Sianokosy w Rzepiskach rozpoczęte” i “Trening przed castingiem do Mam Talent w Zakopanem”.
W 2015 roku zdobyłem główną nagrodę w konkursie SGL Local Press 2014 w Kategorii Fotografia i Fotoreportaż za zdjęcie “Sianokosy w Rzepiskach rozpoczęte”.
W 2015 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Przyroda za zdjęcie powodzi na Bałkanach.
W 2015 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Przyroda za zdjęcie kontrowersyjnego zwyczaju oczyszczania koni w ogniu w San Bartolome de Pinares w Hiszpanii.
W 2015 roku zostałem nominowany do nagrody Dziennikarz Małopolski 2014 w kategorii Fotoreporter za fotoreportaż o przyjaźni łani Wandy i pana Stefana.
W 2015 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Kultura i Człowiek za zdjęcie z treningu przed castingiem do Mam Talent w Zakopanem.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2014 w kategorii Editorial / General News za fotoreportaż z Haiti po trzęsieniu ziemi.
W 2015 roku moje zdjęcie z festiwalu “Rapa das Bestas” w Hiszpanii znalazło się w gronie najciekawszych zdjęć tygodnia z całego świata “Week in photos” na amerykańskiej stronie internetowej www.slate.com.
W 2015 roku moje zdjęcie z festiwali “Bous a la mer” w Hiszpanii zostało wybrane zdjęciem tygodnia “Pictures of the week” w jednym z największych portali internetowych na świecie www.msn.com.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie National Geographic Traveler Photo Contest za zdjęcie “Górale podczas sianokosów w Rzepiskach”.
W 2015 roku moje zdjęcie uchodźców z miasteczka Röszke na Węgrzech znalazło się na pierwszej pozycji w rozsyłanym na cały świat newsletterze, promującym najlepsze tematy i zdjęcia dnia fotografów agencji Getty Images.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Sports: Extreme sports za zdjęcie z zawodów rowerowych Joy Ride Bike Fest w Kluszkowcach.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Editorial: Sports za zdjęcie z zawodów rowerowych Joy Ride Bike Fest w Kluszkowcach.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Event: Traditions and Cultures za fotoreportaż z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Event: Traditions and Cultures za zdjęcie walczących koni podczas festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Event: Traditions and Cultures za zdjęcie człowieka próbującego dosiąść dzikiego konia podczas festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2015 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Photography Awards 2015 w kategorii Event: Traditions and Cultures za fotoreportaż z gonitwy byków Bous a la Mar w Hiszpanii.
W 2015 roku moje zdjęcie uchodźców z miasteczka Röszke na Węgrzech zostało wybrane zdjęciem tygodnia w węgierskim portalu www.nlcafe.hu.

Rok 2016

W 2016 roku zostałem nominowany do Nagrody im. Erazma Ciołka w konkursie SDP 2015 organizowanym przez Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za fotoreportaż z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem nominowany do Nagrody im. Eugeniusza Lokajskiego w konkursie SDP 2015 organizowanym przez Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za zdjęcie piłkarzy w Morawczynie.
W 2016 roku zdobyłem 1 miejsce w kategorii Kultura za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w konkursie Fotoreporter Roku 2015 organizowanym przez Stowarzyszenie Fotoreporterów.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest Monochrome Awards w kategorii professjonal photojournalism za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zdobyłem główną nagrodę w konkursie SGL Local Press 2015 w Kategorii Fotografia i Fotoreportaż za zdjęcia z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie FEP European Professional Photographer of the Year w kategorii Wildlife za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie FEP European Professional Photographer of the Year w kategorii Reportage/Photojournalism za zdjęcie pożaru w Kościelisku.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Kuwait Grand Photography Contest za dwa zdjęcia z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie z festiwalu Luminarias w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony (Honorable Mention) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony (Honorable Mention) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie ukazujące czaszki Haitańczyków wbite w pręty gruzów budynku w Port-au-Prince na Haiti.
W 2016 roku zdobyłem wyróżnienie (Highly Commended) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii People za zdjęcie z zawodów Tour de Pologne na Podhalu.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii People za zdjęcie z Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym w Krakowie.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii People za zdjęcie z festiwalu Joy Ride Fest w Kluszkowcach.
W 2016 roku zdobyłem wyróżnienie (Highly Commended) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie powodzi na Bałkanach.
W 2016 roku zdobyłem wyróżnienie (Highly Commended) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie uchodźców w Röszke.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie z Haiti po trzęsieniu ziemi.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Photojournalism za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Portrait za zdjęcie z Sianokosów w Rzepiskach.
W 2016 roku zdobyłem wyróżnienie (Highly Commended) w konkursie La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Street za zdjęcie Lunch w Las Vegas na Krupówkach.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Street za zdjęcie cienia samolotu na autostradzie w Miami.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody La Grande Photo International Photography Awards w kategorii Wild Life za zdjęcie z festiwalu Luminarias w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPOTY International Photographer of the Year w kategorii Photo Essay / Story (Professional) za fotoreportaż z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPOTY International Photographer of the Year w kategorii Daily Life (Professional) za zdjęcie uchodźców w Röszke na Węgrzech.
W 2016 roku zdobyłem wyróżnienie (Overall Highly Commended) w konkursie Event Photography Awards w kategorii Sporting Events za zdjęcie z zawodów rowerowych Joy Ride BIKE Fest w Kluszkowcach.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie Event Photography Awards w kategorii Cultural Events za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie Event Photography Awards w kategorii Sporting Events za zdjęcie z zawodów rowerowych Joy Ride BIKE Fest w Kluszkowcach.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Sport za zdjęcie piłkarzy w Morawczynie na Podhalu.
W 2016 roku zostałem nominowany do nagrody Dziennikarz Małopolski 2015 w kategorii Fotoreporter za zdjęcie uchodźców w Röszke.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie Fine Art Photography Awards w kategorii People za zdjęcie Sianokosy w Rzepiskach.
W 2016 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie dotART Urban International Photo Contest w kategorii portfolios & stories za fotoreportaż z zawodów Joy Ride BIKE festival w Kluszkowcach.
W 2016 roku moje zdjęcie walczących koni podczas festiwalu Rapa das Bestas znalazło się w finale Wielkiego Konkursu National Geographic Polska.
W 2016 roku moje zdjęcie z Haiti po trzęsieniu ziemi znalazło się w TOP 100 najlepszych zdjęć konkursu LensCulture Street Photography Awards 2016.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii Sports: Extreme sports za serię zdjęć twarzy zawodników podczas zawodów rowerowych Joy Ride Bike w Kluszkowcach.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii Editorial: Sports za serię zdjęć twarzy zawodników podczas zawodów rowerowych Joy Ride Bike w Kluszkowcach.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii Nature: Wildlife za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii People: Culture za zdjęcie pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii Special: Travel/Tourism za zdjęcie zachodu słońca w miasteczku Rovinj w Chorwacji.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w konkursie IPA International Photography Awards 2016 w kategorii Nature: Seasons za zdjęcie „Słowacka Toskania” w Tatrach.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Siena International Photo Awards 2016 w kategorii Open Monochrome za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas.
W 2016 roku zdobyłem 2 miejsce w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej w kategorii profesjonalnej za zdjęcie Tour De Pologne na Podhalu.
W 2016 roku zostałem finalistą konkursu Travel Photographer of the Year 2016 za serię zdjęć „Górale”.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Neutral Density Photography Awards w kategorii People – Travel / Culture za fotoreportaż z festiwalu Rapa das Bestas.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Tokyo International Foto Awards w kategorii Wildlife za zdjęcie z festiwalu Luminarias w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Tokyo International Foto Awards w kategorii Culture za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Tokyo International Foto Awards w kategorii Life Style za zdjęcie sianokosy w Rzepiskach.
W 2016 roku zostałem wyróżniony w konkursie Tokyo International Foto Awards w kategorii Life Style za zdjęcie strażnika miejskiego pilnującego łabędzia na rondzie Matecznego w Krakowie.

Rok 2017

W 2017 zostałem nominowany do nagrody Fotoreporter Roku 2016 organizowanej przez Stowarzyszenie Fotoreporterów w kategorii Fotoraport: Polska za zdjęcie przedstawiające Redyk na Podhalu.
W 2017 roku moje zdjęcie piłkarzy w Morawczynie trafiło do finału konkursu Memorial Maria Luisa w kategorii Aventura.
W 2017 roku zostałem nominowany do nagrody SGL Local Press 2016 w kategorii Fotografia za portret kobiety w swoim zrujnowanym mieszkaniu w centrum Zakopanego.
W 2017 roku moje dwie fotografie trafiły do finału konkursu Siena International Photo Awards 2017.
W 2017 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie Fine Art Photography Awards w kategorii Nature za serię zdjęć „Obłoki Perłowe” w Norwegii.
W 2017 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Natura za zdjęcie z festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2017 roku zostałem nominowany do nagrody Dziennikarz Małopolski 2016 w kategorii Fotoreporter za fotoreportaż ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
W 2017 roku zostałem nominowany do nagrody Grand Press Photo w kategorii Środowisko za zdjęcie walczących koni podczas festiwalu Rapa das Bestas w Hiszpanii.
W 2017 roku zdobyłem 2 miejsce ( srebrny medal ) w konkursie Px3 Prix de la Photographie Paris w kategorii Nature/Sky za serię zdjęć „Obłoki Perłowe”.
W 2017 roku zostałem laureatem konkurs Leica Street Photo za zdjęcie przedstawiające redyk na Podhalu.
W 2017 roku zdobyłem główną nagrodę w konkursie Vincent Van Gogh Photo Award za zdjęcie balotów słomy w Tatrach na Słowacji.
W 2017 roku zdobyłem 3 miejsce ( Highly Commended ) w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year w kategorii Skyscapes.
W 2017 moje cztery fotografie górali z projektu „Twardy jak skała” trafiły do finału konkursu International Mountain Summit Photo Contest.
W 2017 roku moje zdjęcie przedstawiające walczące konie podczas festiwalu Rapa das Bestas zostało wyróżnione w konkursie Black and White Spider Awards.

Rok 2018

W 2018 roku zostałem nominowany do tytułu Fotoreporter Roku 2017 w konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów

W 2018 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie Fotoreporter Roku 2017 w kategorii Natura i Cywilizacja za zdjęcie podczas redyku w Mizernej.

W 2018 roku zdobyłem 1 miejsce w konkursie Fotoreporter Roku 2017 w kategorii Portret za serię zdjęć „Twardy jak skała. Portrety polskich górali”

W 2018 roku zdobyłem 3 miejsce w konkursie Pictures of the Year International w kategorii Portrait Series za serię zdjęć „Twardy jak skała. Portrety polskich górali”